27 Mayıs 2011 Cuma

Ben söyleniyorum yine sana ...

Nasıl düşünebilirim ki senin isteklerinden bağımsız plan yapmayı...Sana kavuşmak akıbetine varmıyorsa yol almayı ne yapayım söyle...
Farkettin mutlaka son zamanlarda seni unutmuş gibi yapıyorum.Kalbimdeki sevgini ıvır zıvır şeylerin arkasına gizlemişcesine dudağımda bi ıslık, kendimden bi haber dolaşıyorum...Herşey tıkırında bilse de insanlar içimi sen biliyorsun , yakınımdasın hem de çok...senden kopup gelen ruhum, beklediğinle senkron olmadıkça herşey tıkırında olmaz biliyorsun...Senin gösterdiğin yolun aksi yönde giderken ben hep arkama bakarım bunu da biliyorsun.Hep sana bakarım,tam içine hedef alır bakarım.Dön demeni beklerim aslında ,hep dersin de...


Şimdi uzun günler , serseri aylar geldi geçti belki son sene hayatımdan...Bi kaç adım fazla uzaklaştım belki,nankörce bi açılım oldu şefkat çerçeveli demokrasin için bile...Oysa af kapısı dediğin kapının oralarda oyalanmaktı biraz amacım.Adımlarım ne ara isyana sıçradı anlamıyorum hala...Hiç ayrılmamıştık seninle bu kadar oysa, değil bir sene bir gün bile :/ İçimde bi gurbet havası son günlerde, öyle ki sıyırıp içimi kendimden uzağa atarsam sana kavuşurum hevesiyle dolup taşıyorum sık sık.Hüzün de coşku verir mi bi kalbe,senin ki veriyor inan ...


Şimdi yine düşünüyorum da ; senden bağımsız nasıl plan yapabilirim ben...Herkes Onu karıştırma şimdi derken ,o an, tam o saniye içimde seni taşıdığımı nasıl anlatırım...Muhtaç olduğumu ,acizin ,aşığın ,isteyenin ,dilencin olduğumu ...pes ettiğimi...hakimiyetinle kuşatıldığımı nasıl anlatırım ...Allahım seninle yürümek istiyorum ,ardıma dönüp sana bakarak değil. Yanımda olduğunu bilerek güvenle...Beni bırakma hadi yanında bi yer aç . Geldim şimdi ...kapıyı açabilir misin ?


Kendime kuşbakışı baktığım bi gecede nankör ve ukala bi hatun görünce yüce sahipten özür dilemek için yazmıştım bunları :) Paylaşmak bugüne kısmetmiş.En sondaki paragraf hepimiz için dua niyetine geçsin desek,isabet olur mu ? On numara olur :)Tefekkür dolu geceler hepimize ve sevgiler benden size !Görsel ; onu burdan buldum ...ps : yazı stilinde sıkıntı var farkındayım blogger efendi ile ilgili bi kapris :/ Şahsıma mal edilmesin aman :)

10 yorum:

 1. amin cok güzel kahvem bende sürekli kendime yükleniyorum neden bu agırlıklar neden bu gaflet kesin bir sebeb var ama anlayamadım gitti.galiba haramla cok meşgulüm veya cok erkeklerle görüşüyorum ondan galiba bu tefekkürsüzlük ve agırlıklar
  haramlar cogalınca kefede bir yer agır gelince gönlün meyili hemen akıyor bir tarafa gece gece benide sıkıntı bastı şimdi.
  birde hep aklımdasın annenden sonra nasıl oldun canım hayat nasıl gidiyor iyimisin alışması cokzor ben bile 1 yıl oldu babamı cok özlüyorum.hayat neden bu kadar zor bilinmez sevgiyle ve muhabbetle kucaklıyorum sevgili kahvem.sanada iyi geceler

  YanıtlaSil
 2. Selinka,

  Canımcım gerçekten yanlış şeyler hayatı meşgul ettikçe doğru şeyler uzaklaşıyor.Bugünlerde aynı şeyleri düşünüyorum sürekli.Ve son paragrafta değindiğim gibi ardıma tedirgin olarak bakmaktansa Onun sevgisini yanıma almış olarak güvenle yürümek istiyorum.Bu zamanda çok zor ama mücadeleye devam.Gerçek mutluluk Onun sevgisinde çünkü.Annem gün içinde aklıma geldiği zamanlar hafakanlar basıyor ama isyan etmemek için Allaha sığınıyorum.Atlatmaya çalışıyorum.Düşündüğün için sağol canım benim.Rabbim hepimizin en kötü gününü böyle kılsın.Sevgiler canımcım :)

  YanıtlaSil
 3. ahh dönüşler O'na hep Affedene bilgeciğim.duana AMİN dememek ne mümkün ?

  YanıtlaSil
 4. Neval,
  Üstelik utana sıkıla dönüşlerimizi,tövbelerimizi bile ibadet yerine koyan bi sevgili değil mi O. Aminnn diyelim Nevalim :)

  YanıtlaSil
 5. arada bir objektif bakmak lazım kendimize demek ki. birimizin bakması hepimize bir bakış niteliği taşı ve bizi de düşündürür.
  işte böyle ;)

  YanıtlaSil
 6. Seyhan,

  güzel güzel yani budur ;)

  YanıtlaSil
 7. Canım ne kadar güzel yazmışsın.Rabbim her zaman affedicidir hiç birimizi o kapıdan geri çevirmez inşallah.
  Duana AMİN dememek mümkün mü..

  YanıtlaSil
 8. İkiz Annesi,

  Teşekkürler canımcım.Utana sıkıla başvurduğumuz af kapısına sonsuz muhtacız.Bizi bırakmasın inş. aminlerimiz Ona ulaşsın kabul görsün inş. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 9. Allah'ım ismet perdesini yırtan günahlarımı affet.
  Allah'ım, bedbahtlıkların inişine sebep olan günahlarımı bağışla.
  Allah'ım, nimetlerini değiştiren günahlarımı affet.
  Allah'ım, duaların kabulünü engelleyen günahlarımı affet.
  Allah'ım, belalar getiren günahlarımı affet.
  Allah'ım işlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları affet.
  Allah'ım zikrinle sana yaklaşırım ve kendi hürmetine senden şefaat diliyorum.
  Cömertliğinden beni kendine yaklaştırmanı diliyorum.
  Bana şükrünü öğretmeni ve zikrini ilham etmeni.
  Allah'ım senden huzu, tevazu ve huşu diliyorum.
  Ve bana müsahama etmeni, bana merhamet etmeni ve bana verdiğin razı ve kanaatkar kılmanı. AMİN

  Sevgilerimle canım....

  YanıtlaSil
 10. Elif,

  Canımın içi bunların hepsini sen mi yazdın?Yani şu ara benim için ne isabetli dualar.Ancak senin gibi beni çok iyi tanıyan bir arkadaşım yazabilirdi bunları.Hepsine yürekten aminnler olsun canımcım.Öpüyorum,sevgiler :)

  YanıtlaSil

Sen de yaz bişeyler...